Jak być anonimowym w sieci webinar cz.1

Jak być anonimowym w sieci webinar cz.1

Informatyka śledcza czyli jak nie zostawiać po sobie żadnych śladów w internecie!

Intencją autora ani wydawcy artykułu nie jest namawianie bądź zachęcanie do łamania prawa. Jeśli popełniłeś lub masz zamiast popełnić przestępstwo, bądź masz wątpliwości, czy Twoje działania nie będą łamać prawa, powinieneś skonsultować się z najbliższą jednostką Policji lub Prokuratury, a jeśli są one związane z pieniędzmi, dla pewności również z Urzędem Skarbowym.

Przedmiotem tego artykułu nauka o działaniu służb porządkowych, w jaki sposób możesz zadbać o swoją prywatność, by twoje przestępstwo nie ujrzało nigdy światła dziennego lub abyś został anonimowym użytkownikiem w internecie.

Czy Facebook udostępnia dane na zapytanie służb porządkowych!.

Tak przekazuje wszelkie dane na temat twojego profilu oraz kopię rozmów oraz ostatnie adresy IP logowania.

Na żądanie policjanta lub prokuratora Facebook udostępnia takie informacje oraz całą kopię korespondencji

Prowadzisz nielegalną działalność w internecie zapoznaj się z instrukcją jak uniknąć wpadki przez Facebook

Jeśli prowadzisz stronę internetową która świadczy nielegalne usługi, nie twórz żadnego
Fanpage dla odbiorców twojej usługi, pierwszym zapytaniem tropiącego ciebie będzie e-mail z zapytaniem do Facebook o dwie informacje

  • IP

  • Telefon

IP po którym może cię namierzyć potencjalny śledczy , powiesz sobie ale zaraz robię to z anonimowego hotspota! lub mam połączenie VPN ale zostawiłeś ślady w postaci numeru telefonu który operator skutecznie namierzy poprzez zapytanie do operatora kto jest właścicielem tego numeru telefonu. Jeśli nie podałeś jednego z dwóch możliwości zrobiłeś konto z obcego miejsca!. Pamiętaj nie rób takich rzeczy na publicznych sieciach np. : Na dworcu PKP bardzo zdeterminowany policjant przeglądnie także nagrania z okolicznych kamer, na podstawie logów zobaczy godzinę i lokalizację w kolejnym kroku będzie miał już twoje zdjęcie i lokalizację dokąd zmierzałeś, puści twoje aktualne zdjęcie w obieg i na tej podstawie zostanie wystawiony list gończy co w 99% doprowadzi ciebie na komendę Policji. Jak widzisz zostałeś złapany
A myślałeś ze możesz być anonimowy.

Jak prawidłowo powinieneś się zabezpieczyć przed złapaniem ciebie w sidła Policji!.

  • Rejestruj numer telefonu na słupa. Sprawstwo nie zostanie tobie przypisane. Pamiętaj jednak że ostatnia lokalizacja telefonu zostanie sprawdzona kto z tego numeru korzystał zalecanym zachowaniem jest pozbycie się karty SIM zaraz po założeniu Facebook na Słupa.

  • IP ukryte za VPN czy można zlokalizować właściciela tego VPN?.
    Możesz się zdziwić ale w obszarze gospodarczym jak Unia Europejska można bardzo łatwo ustalić kto stoi za VPN jak?

Myślisz sobie jestem anonimowy ponieważ kupiłem serwer VPS w OVH i postawiłem VPN i nic mi nie grozi zupełnie, błąd zostaniesz bardzo szybko złapany w jaki sposób. Od Administratora portalu z ogłoszeniami dostanie policjant IP z którego doszło do oszustwa wskaże to na OVH.

Policjant napisze wniosek o Wydanie adresu IP właściciela który rejestrował konto w OVH . Użyłeś nielegalnych danych anonimowych! ale użyłeś konta bankowego do płatności zostało ono przekazane też policji nie zadbałeś ani trochę o anonimowość.

Jednym z ciekawszych mechanizmów namierzających potencjalnego sprawce przestępstwa jest wysłanie e-maila z żądaniem zwrotu nagłówka IP. Policja stosuje bardzo często taką zagrywkę.

Share this post

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *