Dlaczego twoja strona działa wolno !

Mar 15, 2020

Czy zastanawiasz się, dlaczego Twoja strona ładuje się wolno? Oto 10 najczęstszych przyczyn spowolnienia czasu ładowania strony, a także wskazówki, jak to naprawić. Nie trać klientów przez wolną stronę

Być może słyszeliście tę odwieczną powieść, która mówi „powolny i stały wygrywa wyścig”, ale jeśli chodzi o wydajność witryny, to z pewnością przepis na porażkę.

Oto nasze 10 głównych powodów powolnego ładowania stron internetowych.

Duża liczba niezoptymalizowanych obrazów jest zwykle najczęstszą przyczyną powolności witryny. Obrazy w wysokiej rozdzielczości mogą zużywać dużo przepustowości podczas ładowania. Przesyłanie zdjęć o większym rozmiarze, a następnie ich skalowanie w dół może niepotrzebnie zwiększyć rozmiar strony internetowej, powodując powolne ładowanie strony.

Format obrazu jest kolejnym ważnym czynnikiem do rozważenia.

Na przykład obrazy JPEG są znacznie mniejsze w porównaniu do innych formatów obrazów, takich jak PNG lub GIF. Oczywiście twoja strona ładuje się szybciej, jeśli używasz obrazów JPEG zamiast PNG / GIF.

Rozwiązanie:

Sprawdź rozmiar pliku swoich zdjęć, wszystko powyżej 1 MB jest naprawdę niedopuszczalne.
Użyj JPEG zamiast PNG, szczególnie w przypadku większych obrazów. Ikony są w porządku.
Zastosowanie testów wodospad łatwe skanowanie rozmiarów obrazu i podjęcia działań naprawczych.
Niezoptymalizowane obrazy mogą kosztować cię w postaci nadmiaru przepustowości.

2. Problemy z JavaScript

Dostępność wtyczek JavaScript / jQuery sprawia, że ​​bardzo wygodne jest dodawanie dynamicznych treści do stron internetowych. Jeśli jednak zostanie nieprawidłowo zaimplementowany, JavaScript może osłabić szybkość ładowania strony w witrynie.

Załadowanie, interpretacja i wykonanie jQuery i JavaScript zajmuje trochę czasu. Jeśli więc używasz wielu wywołań API do renderowania danych JavaScript / jQuery, może to spowodować znaczne opóźnienie podczas ładowania stron internetowych.

 

Rozwiązanie:

Puchnięcie skryptu jest prawdziwe. Skontroluj skrypty JavaScript, aby zobaczyć, czego naprawdę potrzebujesz, i usuń to, czego nie potrzebujesz.
Niezbędne jest ładowanie asynchroniczne.
Zastanów się nad użyciem czegoś takiego jak Segment lub Menedżer tagów Google . Jeden skrypt dla wszystkich narzędzi!

3. Zbyt dużo treści Flash

Chociaż Flash jest doskonałym narzędziem do dodawania interaktywności do Twojej witryny, najprawdopodobniej przyczynia się do spowolnienia ładowania strony. Zawartość Flash jest zwykle nieporęczna i im większy rozmiar pliku, tym wolniej będą ładowane strony.

Zmniejszenie rozmiaru plików Flash lub całkowite wyeliminowanie znacznie poprawiłoby szybkość ładowania strony. Jeśli chcesz przyspieszyć działanie witryny, powinieneś poszukać alternatyw HTML5, które zastąpiłyby istniejącą zawartość Flash.

Rozwiązanie w 3 krokach

 1. Flash jest bardzo nieporęczny i nie jest dobry dla wydajności.
 2. Flash był fajny. To już nie jest
 3. Poszukaj zamienników HTML5.

Rozwiązanie:
Użyj duszka, aby zredukować żądania HTTP.
W miarę możliwości zmniejsz liczbę plików na swoich stronach. Obejmuje CSS, obrazy, javascript.
Zminimalizuj pliki CSS i Javascript zmniejsza liczbę plików, które użytkownicy będą musieli pobrać.

5. Niewykorzystywanie technik buforowania

Buforowanie jest znane z poprawiania wydajności stron internetowych. Jeśli nie buforujesz, tracisz. Jest to technika, która pozwala przechowywać często używane punkty danych w „pamięci podręcznej”.

Wszelkie kolejne żądania dotyczące tej samej treści są obsługiwane z pamięci podręcznej, co przyspiesza cały proces pobierania danych.

Wdrażając buforowanie przeglądarki / HTTP i buforowanie po stronie serwera, możesz znacznie poprawić wydajność swojej witryny.

Rozwiązanie:

Buforowanie znacznie poprawia wydajność.
Możesz buforować wiele rzeczy, od HTTP, zapytań do baz danych, po obrazy.
Jeśli możesz coś buforować, zrób to. Ale rób to ostrożnie, aby nie popsuć czegoś. To może być trudne.

6. Kod nieczysty

Innym częstym winowajcą powolności witryny jest nieczytelne kodowanie. Podczas tworzenia witryny nadmierna ilość białych znaków, wbudowane style, puste nowe linie i niepotrzebne komentarze mogą zwiększyć rozmiar arkusza stylów witryny.

Usuwając te niepotrzebne elementy, możesz skompresować kod, zmniejszyć rozmiar pliku i poprawić ogólny czas ładowania strony, a jeśli śledzisz rankingi , prawdopodobnie zauważysz również wzrost wydajności SEO. Z technicznego punktu widzenia proces ten nazywany jest minimalizacją. Jeśli nie masz doświadczenia z kodowaniem, istnieje kilka narzędzi online, których można użyć do wyczyszczenia i zminimalizowania plików arkusza stylów.

Rozwiązanie:

 

 • Dbałość o szczegóły ma znaczenie.
 • Nie bądź leniwy i używaj wbudowanego CSS
 • Staraj się nie tworzyć wielu arkuszy stylów CSS, gdy możesz użyć jednego.
 • Minify!

7. Nieużywanie kompresji gZIP

Włączając kompresję gZIP, instruujesz serwer, aby zawinął wszystkie obiekty sieciowe (obrazy, CSS, pliki JavaScript itp.) W jednym kontenerze, zanim zostaną przesłane do żądającej przeglądarki.

Kompresja skraca czas reakcji, zmniejszając rozmiar danych przesyłanych między serwerem a przeglądarką odwiedzających, co z kolei pomaga w szybszym dostarczaniu żądanych treści.

Jeśli masz jeszcze włączyć kompresję gZIP na swojej stronie, to pierwszą rzeczą, którą powinieneś zrobić bez marnowania dodatkowego czasu.

Rozwiązanie:

Kompresja gZIP jest łatwą wygraną wydajności.
Zawija wszystkie obiekty internetowe (obrazy, CSS, jS) w jednym kontenerze, który zostanie wysłany do żądającej przeglądarki

8. Zbyt wiele reklam

Bez wątpienia reklamy displayowe świetnie nadają się do zarabiania na witrynach o dużym ruchu.

Nie powinno to jednak kosztować obniżonej wydajności ani wygody użytkownika. Nie pozwól, aby zbyt wiele reklam było kolejnym powodem, dla którego Twoja strona działa wolno!

Najbardziej oczywistym skutkiem przeciążenia witryny reklamami jest dodanie żądań HTTP, które wymagałyby dodatkowego czasu przetwarzania.

Zwłaszcza reklamy multimedialne – takie jak reklamy pop, reklamy pełnoekranowe i automatyczne pobieranie – mogą tworzyć setki żądań HTTP, powodując brak reakcji witryny.

Podsumowując, ograniczenie liczby reklam displayowych zapewni lepszą wydajność witryny.

Rozwiązanie

 • Reklamy to dodatkowe żądania HTTP i spowalniają ładowanie strony.
  Używaj ich tylko tam, gdzie jest to konieczne, poprawi to wydajność, UX i CTR Twoich reklam.

9. Nieużywanie usługi CDN

 

Usługa CDN to rozproszona sieć niezależnych serwerów rozmieszczonych w różnych lokalizacjach geograficznych, które mogą udostępniać treści internetowe użytkownikom o wysokiej dostępności i wydajności.

W zależności od położenia geograficznego użytkownika żądana treść jest obsługiwana przez węzeł znajdujący się w najbliższym dostępnym centrum danych. Pozwoliłoby to zminimalizować czas podróży w obie strony (RTT) i obsługiwać żądaną treść w znacznie szybszym czasie.

Rozwiązanie:

 • Nie jest to obowiązkowe, ale CDN może pomóc. Zwłaszcza jeśli masz gości z całego świata.
  CDN buforuje często używane dane w geograficznie rozproszonych centrach danych.
  Pomagają zminimalizować czas podróży w obie strony (RTT) i szybciej udostępniają treści odbiorcom.

10. Zły hosting

Twój dostawca usług hostingowych robi ogromną różnicę, jeśli chodzi o wydajność witryny. Tak, wolniejsza niż średnia prędkość ładowania strony może nie być całkowicie twoją winą.

Jeśli próbujesz usunąć wszystkie wyżej wymienione przyczyny, a Twoja witryna wydaje się reagować powoli, zmiana dostawcy usług hostingowych może rozwiązać problem. Wybierz dostawcę hostingu, który oferuje usługi optymalizacji wydajności w pakiecie z ceną hostingu.

 

 

Dodaj komentarz