Dlaczego Twojej strony nie ma w Google?


Zastanawiasz się, dlaczego po wpisaniu w wyszukiwarce strony nie objawia się ona w wynikach wyszukiwania? Jakie są powody Twojej nieobecności? Wielu osobom zależy na widoczności w Google. Jest to sposób na zwiększenie ruchu organicznego na swojej stronie. Gdzie można szukać przyczyny takiego stanu?

 

Z tego artykułu dowiedz się:

  • Metatagi, a brak widoczności strony
  • Wpływ ustawień robots.txt
  • Stosowanie haseł, a brak strony w wyszukiwarce
  • Ustawienia serwera, a Twoja strona w Google

Metatagi, a brak widoczności strony

Czasami brak widoczności strony w Google spowodowany jest stosowaniem metatagów. Taki metatag umieszczony jest często w nagłówko strony. Koniecznie się go pozbądź, by Twoja strona była na nowo widoczna w wyszukiwarce. Pamiętaj, że metatagi tyczą się wyłącznie robotów. Nie będą one indeksować strony. Użytkownicy wciąż będą mogli zapoznawać się z jej treścią. Metatagi najczęściej znakowuje się: noindex oraz nofollow.

Wpływ ustawień robots.txt

Dlaczego robots.txt ma tak duże znaczenie? Jest to plik, który pomaga w określeniu, jakie strony mają zostać zaindeksowane, a które nie. To pewnego rodzaju katalog wszystkich stron tworzonych w obrębie jednej domeny. W tym pliku określisz, które strony mają pojawić się w wyszukiwarce.

Stosowanie haseł, a brak strony w wyszukiwarce

Wiele osób często posługuje się hasłem do uzyskania dostępu do strony. Cała treść znajdująca się pod kluczem nie będzie dostępna dla robotów wyszukiwarek. Wszystkie treści, które mają służyć pozycjonowaniu, powinny znajdować się w ogólnodostępnej części Twojego serwisu. Wtedy zadbasz zarówno o SEO, jak i o ochronę istotnych dla Ciebie informacji. Jak sprawdzić, czy Twój serwis jest widoczny po wynikach wyszukiwania? Najlepiej przekonaj się o tym wpisując swoją stronę w trybie incognito lub na całkiem innej przeglądarce, w której nie wpisywałeś danych do logowania. 

Ustawienia serwera, a Twoja strona w Google

Czasami zdarza się, że słabo chronione serwery są często atakowane przez hakerów. W takiej sytuacji operator hostingu może nałożyć blokadę, która jest bardzo źle odbierana przez roboty. Brak dostępu sprawia, że Twoja strona jest bardzo nisko w wynikach wyszukiwania lub nie pojawia się wcale. Jeśli Twój operator hostingu nie robi nic, aby zmienić tą sytuację, najlepiej będzie dla Ciebie zmienić dostawcę usług hostingowych na rzetelną i profesjonalną firmę.

Zobacz także naszą ofertę:

 

Dodaj komentarz