Hosting pod Prestashop – jaki wybrać?

hosting pod prestashop

Hosting pod Prestashop – jaki wybrać?

Liczby nie kłamią. E-commerce staje się coraz większą siłą napędową handlu, co z pewnością wpłynęło na rosnące zainteresowanie biznesem internetowym. Jeśli również podjąłeś decyzję o otwarciu e-sklepu, a Twój wybór padł na Prestashop, będziesz musiał osadzić swoją witrynę na odpowiednim serwerze. Jaki Hosting pod Prestashop będzie najlepszy?

Hosting pod Prestashop – kwestia fundamentalna

Hosting dla sklepu internetowego stanowi podstawę jego istnienia, stabilnego działania i bezpieczeństwa. Nie ma tutaj tajemnic, iż oprócz odpowiedniej optymalizacji witryny od strony technicznej i wizualnej ma wpływ na jej działanie, niemniej jednak hosting sklepu internetowego może poprawić szybkość jej funkcjonowania, stabilność, bezawaryjność i szybkość ładowania.

Hosting dla sklepu www – stabilny sklep internetowy

Hosting sklep internetowy ma za zadanie zadbać o to, aby strona działała bezawaryjnie, szybko się ładowała, nawet przy dużym ruchu i dużej liczbie odwiedzających. Wyobraź sobie sytuację, kiedy Twoją stronę przegląda kilka osób, a nagle w sezonie świątecznym pojawiają się setki użytkowników. Aby uniknąć problemów z ładowaniem strony na ich urządzeniach, konieczny jest mocny hosting o odpowiednich zasobach i możliwościach.

Jeżeli Twoja strona się nie ładuje, wtedy robot Google zauważa problem i decyduje o obniżeniu pozycji strony na liście wyszukiwań. Brak dostępności usługi jest niedogodnością dla użytkownika. Jak wygląda strona, która nie może się załadować? Zazwyczaj przeciążenie serwera objawia się stroną, na której wyświetla się błąd 500, czyli wewnętrzny błąd serwera. Jest to dosyć poważny problem, z którym mogą borykać się osoby posiadające hosting niedostosowany do potrzeb swojej witryny.

Hosting Prestashop – jaki wybrać?

Jeśli decydujesz się na hosting Prestashop, powinieneś wziąć pod uwagę kilka istotnych kwestii, które zapewnią Ci stabilny ruch i wyeliminują przeciążenie serwera. 

  • powinien być zoptymalizowany pod taki CMS, jak Prestashop
  • musi być wyposażony w tyle zasobów, by wystarczyły one przy określonym ruchu
  • ma dawać możliwość elastycznego zwiększenia zasobów w razie potrzeby
  • zapewnia pomoc techniczną w migracji, obsłudze i działaniu na każdym etapie realizacji usługi
  • musi oferować szybkie, nowoczesne dyski, które zapewniają prędkość ładowania strony, która jest kluczowa dla użytkowników i robotów
  • umożliwia korzystanie z certyfikatu SSL, najlepiej darmowego, by zapewnić bezpieczeństwo szyfrowania informacji przekazywanych na stronie przez użytkowników
  • infrastruktura, na której znajduje się Twój hosting, powinna być prosta w obsłudze, intuicyjna, najlepiej w Twoim ojczystym języku i nowoczesna
  • oprogramowanie hostingu powinno być zawsze aktualne, umożliwiające wybór wersji PHP

Pamiętaj o tym, iż właśnie takie dedykowane usługi oferuje dla Ciebie NetworkManager. Otrzymasz innowacyjne rozwiązania hostingowe z kompleksowym wsparciem na każdym etapie korzystania z usługi. Nie wiesz, jaki hosting sklepów internetowych na Prestashop najlepiej sprawdzi się w Twoim przypadku? Skontaktuj się z nami, a pomożemy Ci dobrać najlepszą ofertę, skrojoną na miarę Twojego biznesu!

Przeczytaj także:

Jaki hosting pod WooCommerce?

Hosting przyjazny pozycjonowaniu – skąd go wziąć?

Hosting w chmurze – recepta na duży ruch w sklepie www

Dodaj komentarz