Hosting SEO – czy wpływa na widoczność w wyszukiwarce?

hosting seo

Hosting SEO – czy wpływa na widoczność w wyszukiwarce?

Czy hosting SEO rzeczywiście ma znaczenie? Czy usługi hostingowe mają wpływ na pozycję Twojej strony w wyszukiwarce Google?

Hosting SEO w praktyce

Parametrów brane przez Google pod uwagę w procesie oceny strony jest bardzo wiele. W zależności od nich, Twoja strona może być na pierwszej, ale i na ostatniej pozycji. Również utrzymanie danej pozycji na pierwszej stronie nie jest proste i wymaga nieustannego uaktualniania witryny. Które czynniki pod kątem SEO mogą zależeć od wybranego przez Ciebie hostingu?

Szybkość ładowania strony

Już od 2010 roku Google informuje swoich użytkowników o tym, że pozycja w wyszukiwarce będzie zależeć m.in. od szybkości ładowania strony. Przez długi czas wiele witryn ładowało się w niezwykle długim czasie i testowało cierpliwość internautów do granic możliwości. Od kiedy jednak wyszukiwarka Google bierze ten czynnik pod uwagę, firmy zaczęły zwracać uwagę na ten parametr. 

Co dokładnie decyduje o szybkości wczytywania witryny?

  • czas potrzebny na wyrenderowanie największego elementu znajdującego się na stronie
  • moment, w którym strona umożliwia klikanie i przemieszczanie się po niej
  • responsywność, czyli przystosowanie się strony pod każdym kątem do każdego wyświetlacza

 

 

Czynniki te w dużym stopniu wiążą się z aktywnością użytkowników sieci. Jeśli nie mogą dostać się na stronę, a jej działanie ma wiele do życzenia, opuszczą ją i udadzą się do konkurencji. Natomiast Google zauważy niekorzystne parametry strony oraz krótki czas przebywania internautów w witrynie, co przełoży się na spadek w rankingach.

Hosting SEO – bezpieczeństwo strony

Pamiętaj o tym, iż profesjonalna firma hostingowa nie pozwoli sobie na niskiej jakości zabezpieczenia. Ataki hakerskie dotyczą nie tylko dużych stron, ale i drobniejszych witryn, w tym blogów, czy stron prywatnych. Taki cel jest dosyć prosty do zdobycia, a zainstalowane przez hakera złośliwe oprogramowanie szpiegujące na Twojej stronie będzie skutkować zaniżeniem pozycji w wyszukiwarce. Google, który widzi zainfekowaną stronę, zrzuca ją w dół. Dostawca usług hostingowych, jak NetworkManager, zapewnia zabezpieczenie na najwyższym poziomie, aby wszystkie Twoje dane były skutecznie chronione.

 

hosting seo

Dzielenie hostingu

Wiele firm stawia na instalację wielu stron internetowych na jednym serwerze. To oznacza, że one wszystkie korzystają z jednego adresu IP. Jeśli zatem część tych stron jest zainfekowana, hosting nie sprawdza się w swojej roli. Wtedy – ze względu na wspólny adres IP – wszystkie strony mogą odczuć negatywny wpływ na ich pozycje w wyszukiwarce Google. W najgorszym przypadku strony mogą zostać zablokowane. 

hosting seo

Właśnie dlatego najlepiej zdecydować się na hosting dedykowany do swojego rodzaju działalności wraz z gwarantowanymi zasobami. NetworkManager zapewnia najlepsze usługi hostingowe na rynku, zarówno dla Klientów prywatnych, jak i biznesowych.

Niezawodny hosting, a SEO

Twoja strona nie działa, na serwerach pojawiają się problemy, witryna nie odpowiada przy zwiększonej liczbie odwiedzających.. To oznacza, że Twój hosting nie wyrabia. Jeśli z powodu awaryjności serwerów i długich prób ich naprawienia Twoja strona często jest niedostępna, prędzej czy później Googlebot zorientuje się i obniży pozycję strony. Korzystaj wyłącznie z zaawansowanej oferty hostingowej, by awaryjność i zawodność ograniczyć do minimum.

Przeczytaj także:

Hosting dedykowany, hosting VPS, hosting współdzielony

Hosting www, a bezpieczeństwo Twojej strony 

Negative SEO, czyli co szkodzi Twojej stronie? 

Leave a Reply