Outsourcing IT – dlaczego firmy się na to decydują?

outsourcing it

Outsourcing IT – dlaczego firmy się na to decydują?

Coraz więcej firm docenia Outsourcing IT i decyduje się na tego typu usługi. Przedsiębiorstwa, którym zależy na rozwoju i zaznaczeniu swojej pozycji lidera w określonej branży, wpisuje outsourcing w swoją strategię i cele biznesowe. Tendencja jest jednoznacznie rosnąca – outsourcing usług IT jest w coraz większym stopniu nieodłącznym elementem firm.

Rozwój branży IT i rosnące wymagania

Średnie wynagrodzenie osoby pracującej w IT systematycznie ulega zwiększeniu. Wzrost jest dynamiczny, co świadczy o zapotrzebowaniu na tego typu usługi pod każdym możliwym względem. Cyfrowa rzeczywistość dosięgnęła każdego. 

Obecnie mało która firma może konkurować z innymi, jeśli nie dba o swój rozwój cyfrowy, o odpowiednie oprogramowanie i sprzęt. Rynek jest jednoznaczny – brak dobrze opracowanej strony, strategii marketingowej w sieci i zastosowania software ułatwiającego skalowanie biznesu będzie powodowało blokady, bariery i problemy z dynamiką rozwoju i konkurencyjności. 

Koszty własnych pracowników w IT

Zatrudnienie pracownika może być bardzo kosztowne. Mowa tutaj nie tylko o wysokości z roku na rok rosnącego wynagrodzenia (nawet o kilkanaście procent), ale także o: 

 • kosztach zaplecza, 
 • wyposażenia działu IT, 
 • utrzymania pracownika, co tyczy się dodatkowych kosztów wynikających z umowy, 
 • składek, 
 • świadczeń i dodatków, 
 • płatnego urlopu 
 • wielu innych warunków określonych umową i wyposażeniem nieustannie rozwijającej się infrastruktury IT

O ile bardzo duże korporacje mają swój własny dział IT, tak w przypadku mniejszych firm jest to rzadko opłacalne. Utrzymanie działu IT jest bardzo kosztowne, a jednoznacznie rezygnacja z informatycznego rozwoju skazuje firmę z góry na porażkę. Dodatkowo rekrutowanie pracowników może przysparzać problemów pod względem sposobów na weryfikację umiejętności i wiedzy rekrutów.

Dlaczego firmy decydują się na outsourcing usług IT?

Nie każdy zdaje sobie sprawę, że takie kwestie, jak pomoc we wdrożeniu systemu IT, czy przygotowanie aplikacji mobilnej bądź witryny www również jest działaniem outsourcingowym. Współpraca ze specjalistami w określonej dziedzinie i obszarze przekłada się na wyraźne korzyści dla każdego biznesu. Czego można oczekiwać dzięki usługom outsourcingowym IT?

 • skalowanie biznesu – możesz rozwijać się dynamicznie w niedługim czasie i skutecznie dostosowywać do zmian na rynku.
 • wysoka jakość i wartość – od samego początku można zauważyć wyraźną poprawę działania systemów i całej infrastruktury IT; doświadczenie i kompetencje pozwalają na dużą elastyczność i dostosowanie do ustaleń współpracy.
 • zawsze działający dział IT – w przypadku nieobecności jednego z pracowników firmy outsourcingowej, inny pracownik przejmuje jego obowiązki; nie ma zatem przerw w dostarczaniu usługi.
 • oszczędność, inwestycja, zysk – porównanie kosztów jest jednoznaczne. Uwzględniając szeroko rozumiane wynagrodzenie ze wszelkimi dodatkami, zdecydowanie bardziej opłaca się skorzystać z usług firmy outsourcingowej, niż zatrudniać pracownika na pełen etat. Płacisz za dobrze wykonaną usługę, czyli cieszysz się z efektów przekładających się na lepszy rozwój Twojego biznesu.
 • wzrost bezpieczeństwa IT – kompetentna firma outsourcingowa IT zadba o bezpieczeństwo danych, systemów informatycznych i całej infrastruktury; dostawca usług outsourcingu IT zadba o każdy aspekt związany z bezpieczeństwem, ochroną na różnego typu zagrożenia czyhające w sieci.

Usługi Outsourcingu IT wymagają dużych zasobów wiedzy stosowanej w praktyce. To również usługi, które skupiają wokół siebie ludzi nie stroniących od nieustannego poszerzania swojej wiedzy. Jeśli poszukujesz firmy zajmującej się świadczeniem tego typu usług, NetworkManager jest do Twojej dyspozycji! Skontaktuj się z nami, a my odpowiemy na Twoją wizję rozwoju innowacyjnymi rozwiązaniami i pomysłami !

Przeczytaj także:

Outsourcing IT – co to jest?

Bezpieczny hosting www – co wpływa na bezpieczeństwo?

Hosting Domena Serwer – czym są?

Zobacz także naszą ofertę:

 

Dodaj komentarz