Zabbix nie tylko do monitoringu serwerów

Mar 28, 2020

W kolejnym darmowym kursie praktycznych porad z serii administracja serwerami dowiesz się do czego możesz wykorzystać narzędzie do monitoringu serwera.

Na przestrzeni lat jeszcze gdy własna firma świadcząca usługi administracji serwerami nie istniała w wielu firmach w których pracowałem to narzędzie królowało, trochę o pewnych zależnościach związanych w dużych korporacjach mianowicie chodzi tutaj o SEO i współczynnik odrzuceń, czym strona wolnej działa tym bardziej ten współczynnik rośnie klient ucieka z strony internetowej.

W serwerach które mamy pod opieką to narzędzie jest wykorzystywane do pomiaru tych czynników. 

Ładowanie strony internetowej jednego z naszych klientów, jak widzisz czas odpowiedzi strony internetowej to mniej niż 0,6s. Szybkość ładowania strony na poziomie 0.6s wpływa na sprzedaż, oraz na organiczne pozycjonowanie strony internetowej, co zobaczysz w screenie poniżej

 

Jednym z sekretów dobrze zarabiających marek w e-commerce jest bardzo szybkie ładowanie strony internetowej, co przekłada się bezpośrednio na obrót na stronie internetowej oraz na organiczne pozycjonowanie serwisu internetowego.

 

Jak widać po statystykach organiczne wyszukiwanie podobne do płatnego mniej więcej rozkłada się to w poziomie 50% na 50%. Zatem warto pracować nad jakością ładowania strony internetowej i w wypadku serwera z administracją monitorować za pomocą zabbix’a szybkość ładowania strony internetowej, może to wpłynąć na twój model biznesowy bardzo korzystnie.

Dodaj komentarz