Złe praktyki wysyłania powiadomień w WordPressie

Nov 24, 2020

Złe praktyki wysyłania powiadomień w WordPressie.

W ramach kursów praktycznych dotyczących szerokopojętej administracji kontem hostingowym udostępniamy tobie praktyczne wskazówki  jak wyeliminować błędy które powodują że e-mail wysłany za pomocą WordPressa trafiają do zakładki SPAM zamiast do skrzynki odbiorczej.

W 100% przypadków z którymi nasza firma miała do czynienia to była wysyłka wiadomości za pomocą funkcji PHP mail() z praktycznego punktu widzenia większość serwerów www odrzuca taką wiadomość dlatego że nie może potwierdzić właściciela e-maila co w konsekwencji prowadzi do zakładki spam np: w Gmailu / Outlooku.

Jak rozwiązać ten problem?

W pierwszym kroku zaloguj się do swojej skrzynki pocztowej i zweryfikuj działanie serwera pocztowego, narzędzie które przychodzi nam z pomocą to mail tester za pomocą tego linku klik  przejdź do testera.

 

A następnie sprawdzamy wynik.

Jak widzisz nasza poczta działa niemal że perfekcyjnie a wysłaliśmy prostą wiadomość o treści test i temacie dlatego ocena 8 ale to na potrzeby tego art o serwerach e-mail i wordpressie.  Jeśli wynik jest u ciebie 8/10 – możesz zacząć konfigurować swojego WordPressa z wtyczką WP SMTP w zakładce wtyczki > dodaj nową wtyczkę > wyszukiwarka wpisujemy WP SMTP

Nasza wtyczka została zainstalowana, przechodzimy teraz do jej ustawień

I wykonujemy konfiguracje wtyczki

Na samym dole strony podajemy dane dostępowe do skrzynki pocztowej i zapisujemy.
Login i hasło i serwer pocztowy na samym końcu wykonujemy test wysyłki z wtyczki do Gmaila i sprawdzamy czy poczta wpada do zakładki spam.

Efekt naszej pracy nad e-mailami ?

Jak widzisz wiadomości nie trafiają do zakładki spam. Pamiętaj że właściwa konfiguracja WordPress i serwera pocztowego oszczędzi tobie problemów z komunikacją z klientami.

 

Leave a Reply